Vítajte,
Môžete sa Prihlásiť alebo Registrovať.    Nepamätáte si heslo?

Pomenovanie ulíc
(1 videní) (1) hosť
DoleStránka: 1
Téma: Pomenovanie ulíc
Pomenovanie ulíc Pred 7 rok, 8 mesiaca Karma: 0
Už dávnejšie som na obecnej schôdzi navrhoval,aby sa konečne s číslovaním obydlí v Málinci niečo robilo.Vtedy mi bolo povedané,že ľudia to nechcú,lebo by si musel meniť doklady a podobné veci.Slúži ku cti Otcom obce,že vyslyšali hlas ľudu,ale aj ten má mať svoju silu odtiaľ potiaľ."Papiere" si museli meniť aj v Lučenci:Marxova-Masarykova,Leninova-Novohradská (tam dokonca Čínsky múr má viac obyvateľov ako celý Málinec) a o Sade pionierov - Rúbanisko (možno má toľko obyvateľov ako okres Gašparovičovo)ani nehovorím.Ale k veci.
Aby som bol nápomocný názvoslovnej komisii,aj ja navrhnem zopár mojich tipov na názvy ulíc:

Čapáš.Čapáš by mohol zostať aj Čapášom,ale to majú aj inde,tak ja by som navrhoval:Ulica Starých mládencov alebo Ulica Staromládenecká.Dôvodová správa by mohla byť o tom,že na Čapáši žije najviac starých mládencov nielen v obci,ale aj na Čapáši.

Námestie:Pravdepodobne komisiu napadne centrum obce nazvať po SNP,ale keďže sme tu už mali JRD SNP a ešte máme štadión SNP a možnože na niečo som zabudol,tak pomenovanie námestia po tomto významnom období slovenského národa by mohlo vyvolať inflačné(nie v ekonomickom zmysle slova) asociácie.
(Pokračovanie nabudúce)
Ján Detvan
Fresh Boarder
Užívatelia "offline" Zobraziť profil Užívateľov
Administrátor zakázal verejnosti možnosť písania príspevkov.

Re:Pomenovanie ulíc Pred 7 rok, 7 mesiaca Karma: 0
S tym SNP mas pravdu. Tusim, ze to bude lakat pomenovat namestie po SNP. Je to najjednoduchsie. Ja by som navrhol niektore ulice pomenovat po osobnostiach pochadzajucich z Malinca a po budovach, ktore maju nejaky vyznam (zdravotne stredisko - Lekarska, stara skola - Skolska, sklaren - Sklarska, maklury - Maklurska, dalej Hamorska (to by mohla byt cela hlavna cesta, pomenovana na pamiatku Hamra), Poltarska, Obchodna, Zvonickova atd)
Marian Piater
Administrátor

Re:Pomenovanie ulíc Pred 7 rok, 7 mesiaca Karma: 0
Ja len dúfam,že komisia ,ktorá bude navrhovať pomenovania ulíc,bude prihliadať na názory lúdí,ktorý v tej ulici bývajú.Našu ulicu vždy volali "Za lesami" a mylím,že väčšina obyvatelou tejto ulice by súhlasila z týmto názvom.
Ida Šnúriková
Fresh Boarder

horeStránka: 1