Vítajte,
Môžete sa Prihlásiť alebo Registrovať.    Nepamätáte si heslo?

Povedz,kde tie hroby sú...
(1 videní) (1) hosť
DoleStránka: 1
Téma: Povedz,kde tie hroby sú...
Povedz,kde tie hroby sú... Pred 9 rok, 6 mesiaca Karma: 0
"Povedz,kde tie hroby sú".Tak sa spieva v jednej protivojnovej pasničke od Marlenne Dietrich -Sag mir wo die Blummen sind,ktorá bola prespievaná do každého relevantného jazyka a u nás bola známa pod názvom-Povedz,kde tie kvety sú.Možno už mudrujete,čo tým chcem povedať.Nie je to tak dávno,čo na začiatku lúky za cintorínom bol jeden upravený hrob a asi päť neupravených nemeckých vojakov,ktorí padli na Málinci.Postavil sa,ináč potrebný, Dom smútku,k nemu cesta a hroby zmizli.Keď som sa dávnejšie na to pýtal,že čo sa s tými hrobmi stalo,bolo mi povedané,že aby som sa do toho nestaral.Že koniec-koncov ani nie som občan Málinca.Vtedy som už nebol asi 2 roky.Medzinárodné dohody o vojnových hroboch jasne stanovujú,že štát,v ktorom vojaci padli sa má o ne v rámci možností starať a dokonca Nemecko by na tieto hroby prispievalo vo výške 3000 korún ročne.Kedže pochybujem,že telá boli exhumované,tak si myslím,že ostali pod cestou.Čo vy nato?

Jeden zo zahrabaných sa volal Otto Heinrich Wagner.Narodil sa 31.mája 1921 a padol 9.januára 1945.Jeho pozostalí už vedia,že je to na Málinci,len verím,že neprídu skôr,ako sa tá blamáž dá do poriadku.

Však je to blbá téma.A ešte je aj jedna ďalšia,keď niekde na Stráni,po zabití Pustovgara,Rusi premohli Nemcov.Okrem toho,že im zajatým vyklali oči,odrezali im aj penisy a ako trofeje ich nosili za opaskami.Po Málinci.Pamätníci ešte žijú.Skúste sa opýtať.Alebo ako Vinco -partizán zastrelil Nemca na motorke,ktorý zabudol odbočiť na Ozdín,kde mal wehrmacht sídlo a išiel na Málinec.A potom,ako Nemci zobrali málinčanov a chceli ich postrieľať,a potom ako im Odrážka pomohol,a potom ako Odrážku komunisti po vojne dojebali za kolaboráciu s nacistami.A potom...Dúfam,že aj niekto iný nájde nejaký príbeh.Je toho veľa,asi ľudia,ktorí o tom mlčia,vedia prečo to robia.Aj mne prišli e-maily,aby som nepichal do hovna...?

Teraz sme znovu zažili ošiaľ,keď sviatok,ktorý má byť spomienkou sa mení na komédiu a trúfnem si povedať - komerčnú sračku.To,že ľudia mali sklon k uctievaniu mŕtvych pochádza ešte z predkresťanských čias a tak to aj zostane a aj keď nie som nejaký priateľ hrobov,prechovávam k zosnulým úctu.
Naozaj si myslím,že nejaký symbolický pomníček padlým nemeckým vojakom by sa mal urobiť.To neboli agresori,ale obyčajní dvadsaťroční chlapci,ktorí museli narukovať na základe povolávacieho rozkazu.Iba boli v nesprávnom čase na nesprávnom mieste a bolo by dobré,keby sme im vzdali úctu a aspoň symbolicky by mohli odpočívať v pokoji.
Administrator
Administrátor
Užívatelia "offline" Zobraziť profil Užívateľov
Administrátor zakázal verejnosti možnosť písania príspevkov.

horeStránka: 1